statystyki szczegółowe

Aktualności

Piękna Venus pokonana

• autor: szkocki17, 2011-04-10 13:57

LKS Bystrzyca Górna wygrał na wyjeździe w ciężkim boju z Venus Nowice 4:2 (1:0), podtrzymując dobrą passę dziesięciu kolejek bez porażki.Gole w tym meczu dla naszej drużyny strzelili: dwukrotnie Konrad Sajdak (18,90+3), Łukasz Somala (71) i Boguś Zięba (73).

Opis meczu w rozwinięciu.

Mecz w Nowicach odbywał się przy bardzo porywistym wietrze.Pierwszą połowę Bystrzyca rozpoczęła z wiatrem. Osiągnęła ogromną przewagę spychając gospodarzy do obrony, gra toczyła się przeważnie na połowie Venus.Skomasowana drużyna z Nowic na dwudziestym metrze przed swoją bramką dzielnie się broniła.Zawodnicy z Bystrzycy próbowali strzałów z dalszych odległości ale były one bardzo niecelne.Jedną składną akcję nasi zawodnicy przeprowadzili w 18 minucie. Łukasz Somala ograł obrońcę i wrzucił piłkę na krótki słupek wprost na głowę Konrada Sajdaka goool 1:0.

W drugiej połowie to gospodarze byli w uprzywilejowanej sytuacji, albowiem oni grali z wiatrem. Wystawili do ataku trzech zawodników, każdą piłkę z obrony wybijali daleko do przodu na walkę.Nasi obrońcy mieli co niemiara roboty, na bramce Maciek Jędrzejewski dwoił się i troił żeby nie wpuścić gola.Ciężko było wybić piłkę do przodu bo jak bumerang wracała przed naszą bramkę.W 61 minucie M. Dawid strzela wyrównującą bramkę dla Nowic.Bystrzyca rusz do przodu próbując przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.W 71 minucie udaje się zrealizować cel.Łukasz Somala ogrywa obrońcę, wrzuca piłkę lewą nogą wzdłuż bramki.Ku zaskoczeniu wszystkim silny wiatr wpycha futbolówkę tuż przy słupku do bramki goool 2:1.Dwie minuty później Boguś Zięba popisuje się indywidualną akcją, strzela z ponad dwudziestu metrów. Piłka zrywa pajęczynę na bramce z Nowic gooool stadiony świata 3:1.W 79 minucie Grzesiu Klemiński w niegroźnej sytuacji fauluje napastnika gospodarzy w polu karnym.Pewnym wykonawcą jedenastki dla Venusa jest J. Charytanowicz 3:2.Piłkarze z Nowic po ty golu poczuli wiatr w żagle, rzucają się do przodu żeby strzelić wyrównującą bramkę.Zawodnicy z Bystrzycy dzielnie się bronią,próbując kontratakować. W doliczonym czasie Konrad Sajdak przeprowadza indywidualną akcję przez ponad połowę boiska, ogrywa bramkarza i z ostrego kąta strzela goola 4:2.

Bardzo cieszy zwycięstwo na bardzo trudnym terenie jakim są Nowice.Obawialiśmy się tego meczu ze względu na bardzo silny wiatr, który przy drobnym błędzie w obronie lub przypadkowej bramce mógł wypaczyć wynik spotkania.Udało się zdobyć trzy punkty i to się liczy.Ekspres Bystrzycki mknie dalej, do stacji co się zowie okręgówka.