Podgórze rozbite

• autor: szkocki17, 2010-10-31 20:43

W niedzielnym meczu LKS Bystrzyca Górna pokonał u siebie Podgórze Wałbrzych 6:0.Bramki dla naszej drużyny strzelili: Konrad Sajdak 4,Paweł Michalski i Maksym Niedziałkowski po 1.

Opis meczu patrz więcej.

Pierwsza połowa meczu nie wskazywała że nasza drużyna odniesie tak okazałe zwycięstwo.Od pierwszej minuty gra toczyła się przeważnie na połowie Podgórza, jednak goście grali twardo i zdecydowanie w obronie.Pierwsze sytuacje bramkowe Bystrzyca stworzyła sobie po upływie kwadransa.Najlepsze szanse do strzelenia gola mieli:dwukrotnie Bartek Klag, Boguś Zięba i Łukasz Somala po jednej.Gol wpadł w 38 minucie. Łukasz Somala wyłożył piłkę Konradowi Sajdakowi, a ten z bliskiej odległości wpakował ją do bramki.Zawodnicy Podgórza swojej szansy szukali poprzez strzały z dalszych odległości.Ich skuteczność zostawiała jednak wiele do życzenia bo tylko dwukrotnie trafili w światło bramki.

W przerwie meczu Podgórze "sprawdzało" naszą drużynę.Sięgając daleko w historię naszej drużyny, nie mogę sobie przypomnieć kiedy to ostatni raz temu posądzono nas o nieuczciwość.Zdarzenie to podziałało na zawodników Bystrzycy jak płachta na byka.Od pierwszej minuty drugiej połowy suną atak za atakiem na bramkę Podgórza.W pierwszych piętnastu minutach drugiej połowy trzy "setki" zmarnował Boguś Zięba,po jednej Łukasz Somala i Tomek Łysoń.Z upływem czasu goście tracili siły,będąc tylko tłem dla naszej drużyny.W 62 minucie Paweł Michalski strzela gola po podaniu od Tomka Łysonia.Dwie minuty później Konrad Sajdak ośmiesza obrońców gości we własnym polu karnym, kładzie zwodami trzech z nich na ziemi i silnym uderzeniem pod poprzeczkę podwyższa wynik na 3:0.W 78 minucie z rzutu rożnego Krzysiu Peczyński wrzuca piłkę wprost na głowę Maksyma Niedziałkowskiego gool 4:0.W 82 minucie Łukasz Somala zostaje faulowany w polu karnym.Jedenastkę na gola zamienia Konrad Sajdak."Sajdi" w 86 minucie wykańcza akcję Maksyma Niedziałkowskiego strzelając klasycznego hattrika w jednej połowie, a zarazem swoją czwartą bramkę w meczu.6:0Tak wielkim skrócie można opisać przebieg drugich 45 minut meczu.Nasza drużyna stworzyła sobie nie przesadzając z dziesięć jak nie więcej sytuacji bramkowych. Zawodnicy z Podgórza zdołali w drugiej połowie oddać tylko trzy strzały na bramkę Bystrzycy, w tym jeden był celny.

W pełni zasłużone zwycięstwo naszej drużyny.Zdobyte trzy punkty pozwoliły awansować nam na pozycję wicelidera A-klasy wałbrzyskiej.Przed nami wyjazd do Mrowin.Oby tak dalej.