• autor: szkocki17, 2022-10-15 17:26

10. seria gier we wałbrzyskiej klasie okręgowej,

LKS Bystrzyca Górna - MKS Nysa Kłodzko 0:1 (0:0),

87' Tomasz Kubies ⚽

20' wyjście spod pressingu gospodarzy. Wymiana podań w środkowej strefie pomiędzy Wojtim Furmankiewicz a Dominikiem Ciuba. Zagranie na prawą strone do Sebastiana Sieradzki, ten odgrywa krótko do środka. Nabiegający Eryk Klemiński uderza z 30 metrów i trafia w słupek. 💪

24' przechwyt Dominika Ciuba blisko bramki Nysy. Strzał naszego napastnika, ale wprost w ręce bramkarza.

27' inteligentny przerzut piłki z własnej połowy na lewą stronę , pędzący na bramkę Eryk Klemiński nie zdecydował się na podanie oskrzydlające. Uderzył, jednak bramkarz pewnie złapał piłke.

36' ustawiony tyłem do bramki na piątym metrze Wojtek Furmankiewicz zdecydował się na uderzenie piłki przewrotką, jednak z samej linii futbolówke zdołał wybić obrońca.

42' piłka jak po sznurku przemierza z prawej na lewą stronę. Zagranie Eryka Klemiński ze środka do często włączającego się w pierwszej połowie Łukasza Żygadło. Strzał z ostrego kąta, ale bramkarz radzi sobie z tym uderzeniem.

Koniec pierwszej połowy.

55' ofiarne odegranie Mateusza Dubojski po linii do Łukasza Żygadło. Zagranie po ziemi w pole karne. Do piłki dopada Eryk Ciuba, nawija obrońce na lewą noge i uderza na bramke, ale golkiper na raty broni to uderzenie.

56' uderzenie z ostrego kąta Łukasza Żygadło, ale ponad poprzeczką.

59' groźne uderzenie z pod linii bocznej Tomasza Kubies. Piłka kozłuje po długim rogu, Kacper Szczepaniuk wybija ją na rzut rożny. Po wykonanym kornerze mamy strzał z bliska główką, ale na szczęście dla LKS-u ponad poprzeczką.

63' Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Wchodzi Szymon Kopacz za Sebastiana Sieradzki.

69' Druga zmiana. Marcin Bieniasz za Wojciecha Furmankiewicz.

76' istne zamieszanie po kornerze dla Nysy. Piłkę z linii bramkowej wybijają obrońcy LKS-u

78' Trzecia zmiana. Łukasz Sałata za Dominika Ciuba.

84' niebezpieczne uderzenie po długim rogu z okolic linii bocznej. Po raz drugi Tomasz Kubies jednak tym razem obok okienka bramki Bystrzyczan.

86' Ostatnia zmiana w ekipie Bystrzycy. Michał Kobiela za Łukasza Żygadło.

87' atomowy strzał z 30 metrów po długim rogu i bez szans Nasz bramkarz. Strzał życia, bramka stadiony świata - 0:1. Gola zdobywa Tomasz Kubies. Do trzech razy sztuka.

Sędzia kończy spotkanie. Przegrywamy po raz pierwszy na własnym boisku w tym sezonie.