statystyki szczegółowe

Aktualności

Lider na kolanach

• autor: szkocki17, 2015-04-25 21:45

W sobotnim meczu 21 kolejki wałbrzyskiej okręgówki, LKS Bystrzyca Górna przełamał fatalną passę i po raz pierwszy od czterech lat pokonał Victorię Świebodzice. Spektakularnie zrobił to na stadionie swojego rywala zwyciężając 3:0. W dużym udziale przyczynili się do tego strzelcy goli w tym meczu: Kamil Bezegłów, Konrad Sajdak i Łukasz Żygadło.

0:3

Pierwsze minuty meczu nie zwiastowały zwycięstwa bystrzyckiej drużyny, przynajmniej w takich rozmiarach. Przez pierwsze dwadzieścia minut gospodarze próbowali narzucić swój styl gry, ale dobrze grający w defensywie LKS skrzętnie rozbijał ataki Victorii. Z upływem czasu gra się wyrównała i toczyła się przeważnie w środku boiska bez większych fajerwerków. W przekroju pierwszych 45 minut obie ekipy stworzyły sobie po dwie ciekawe sytuacje do strzelenia gola.

Pierwsze minuty drugiej odsłony to ponownie próby świebodziczan na zdobycie prowadzenia. W przeciągu kilku minut dwukrotnie postraszyli w bramce Krzysia Bielaka, na nasze szczęście strzały zawodników gospodarzy były minimalnie nie celne. Bystrzyca dość szybko się po tym otrząsnęła i śmielej zaatakowała. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 59 minucie piękna zespołowa akcja LKS-u powinna zakończyć się zdobyciem bramki, ale obrońca dosłownie czubkiem buta wybił piłkę Łukaszowi Somali. Co się odwlecze to nie uciecze. W 62 minucie Wojtek Szewczyk idealnie obsłużył Kamila Bezegłów, a ten precyzyjnym uderzeniem pokonał golkipera gospodarzy. Osiem minut później, drugi z braci Szewczyków - Krzysztof, zagrał w narożnik pola karnego do  Konrada Sajdaka. "Sajdi" indywidualną akcją ośmieszył obrońców i bramkarza gospodarzy mijając ich niczym tyczki i z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do sieci goooool 2:0. Rozzłoszczeni przebiegiem sytuacji zawodnicy Victorii rzucili się do odrabiania strat. Mądrze grająca Bystrzyca w obronie nie pozwoliła świebodziczanom na zbyt wiele, a po przejęciu piłki wyprowadzała zabójcze kontrataki. Jeden z nich zakończył się zdobyciem trzeciego gola. W 85 minucie Łukasz Żygadło z ostrego kąta wpakował futbolówkę do sieci. Przy odrobinie szczęścia i dokładności wynik mógł być znacznie okazalszy. Bardzo bliscy strzelenia kolejnych goli byli: Łukasz Żygadło, Łukasz Somala i Konrad Sajdak. Po upływie regulaminowego czasu gry mecz zakończył się zwycięstwem LKS-u 3:0.