Weekendowe granie

• autor: szkocki17, 2015-04-16 21:26

Piłkarscy kibice zacierają ręce, bo rozgrywki w poszczególnych kategoriach i grupach rozkręcił się na dobre. W najbliższy weekend 18-19 kwietnia 2015 roku czeka nas kolejna porcja emocji związana z udziałem drużyn LKS-u Bystrzyca Górna  w rozgrywkach ligowych.

Zaczniemy od młodzików, albowiem jako jedyny bystrzycki zespół rozegrają swoje spotkanie w sobotę. O godz.11.00 zmierzą się na wyjeździe z sąsiadem z tabeli UKS Lechia II Dzierżoniów. W rundzie jesiennej podopieczni trenera Grzegorza Solarza przegrali na swoim boisku 2:4.

W niedzielę jako pierwsi na boisko wybiegną trampkarze LKS-u.  Podopieczni trenera Maksyma Niedziałkowskiego rozegrają wyjazdowe spotkanie z Polonią-Stal II Świdnica. Początek pojedynku o godz.10.00 na stadionie OSIR w Świdnicy. W rundzie jesiennej po golach strzelonych przez Janka Ożóga i Michała Panka bystrzyczanie pokonali Polonię 2:0.

Bystrzyckie rezerwy występujące na co dzień w "Bundeslidze" podejmować będą na własnym obiekcie  Błękitnych Owiesno. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku w Bystrzycy Dolnej, początek o godz.11.00. Więcej o tym wydarzeniu TUTAJ.

Prosto z Bystrzycy Dolnej przenosimy się na stadion do Bystrzycy Górnej, gdzie juniorzy rozegrają dwudziestą kolejkę wałbrzyskiej okręgówki. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie MKS Szczawno Zdrój. W dotychczasowych zmaganiach ligowych LKS zgromadził 32 punkty, strzelając przy tym 36 goli, a tracąc ich zaledwie 26. Dorobek ten pozwala na zajmowanie siódmego miejsca w tabeli. Nasz najbliższy rywal zajmuje dziesiąta lokatę, a do tej pory wywalczył 23 oczka, bilans bramkowy 40:50. W rundzie jesiennej podopieczni trenera Zbigniewa Kamockiego pokonali na wyjeździe MKS 2:0. Bramki wtedy strzelili: Mateusz Kępa i Michał Szyszka. Zapraszam kibiców na ten ciekawie zapowiadający się pojedynek. Bystrzyca rozpoczęła rundę wiosenną z wysokiego"C". W dwóch pojedynkach zaaplikowała rywalom 15 goli, miejmy nadzieję, że w niedzielę dołoży kolejne.

Na deser piłkarskich zmagań, dla wytrawnych koneserów futbolu, będzie pojedynek seniorów LKS Bystrzyca Górna z czerwoną latarnią wałbrzyskiej okręgówki Włókniarzem Kudowa Zdrój. Podopieczni trenera Jerzego Żądło znajdują się tuż na pudłem z 40 punktami na koncie. Do tej pory strzelili 42 gole, a stracili 23. Włókniarz z 6 oczkami zamyka tabelę. Piłkarze z Kudowy Zdrój zdobyli zaledwie 18 bramek, a stracili 69. Jednak na wiosnę prezentują się o niebo lepiej jak na jesień. W dwóch rozegranych meczach wywalczyli dwa remisy (1:1 na wyjeździe z Trojanem Lądek Zdrój i u siebie 0:0 ze Zdrój Jedlina Zdrój), zapewne i tym razem łatwo nie sprzedadzą skóry. Na jesień LKS rozbił Włókniarza 5:0. Bramki strzelili: Konrad Sajdak, Damian Rybarczyk, Tomek Łysoń, Rafał Ludwik i Łukasz Somala. Zapowiada się zatem bardzo ciekawe widowisko, na które zapraszam wszystkich kibiców w niedziele o godz.16.00 na stadion do Bystrzycy Górnej.