statystyki szczegółowe

Aktualności

LKS na kolanach

• autor: szkocki17, 2014-03-23 19:59

LKS Bystrzyca Górna w pierwszym wiosennym spotkaniu o punkty, doznał na swoim stadionie druzgocącej porażki. Nasza drużyna przegrała z Victorią Świebodzice aż 1:6. Jedynego gola strzelił Łukasz Somala.

TUTAJ skład.

Więcej o meczu w rozwinięciu.

Spotkanie rozgrywane było w anormalnych warunkach, przy ciągle padającym deszczu boisko zamieniło się w błotnistą maź. Od pierwszego gwizdka sędziego mocno zaatakowali goście. Przyniosło im to wymierne korzyści, bardzo szybko strzelone dwie bramki w 8 i 16 minucie ''ustawiły'' mecz. Usatysfakcjonowani prowadzeniem świebodziczanie cofnęli się na własną połowę wyczekując swoich kolejnych szans w wyprowadzaniu szybkich kontr. Bystrzyczanie próbowali skonstruować jakąś akcję, ale robili to nieudolnie, że do przerwy nie zagrozili ani razu bramce strzeżonej przez Osóbkę. W 58 minucie LKS strzela kontaktowego gola. Uderzenie Bartka Klaga zatrzymuje się w błocie tuż przed linią bramkową, Łukasz Somala dopada pierwszy do futbolówki i pakują ją z bliskiej odległości do siatki. Nasza drużyna podekscytowana rzuca się do przodu zapominając kompletnie o obronie, nadziewając się na klasyczne kontry. ''Kara'' za taką grę przychodzi dość szybko, w 64 minucie Victoria strzela trzeciego gola.Parę minut później podwyższa na 4:1 i jest po meczu. Bystrzyca próbowała zmienić niekorzystny wynik, jednak tego dnia nie potrafiła skonstruować żadnej klarownej sytuacji. Piata i szósta bramka to popis bocznego sędziego nie pokazując ewidentnych spalonych. Szczególnie ta ostatnia z serii ''piłkarskie jaja''. Wszyscy nasi piłkarze na linii środkowej boiska, zawodnik Victorii wbiega cztery, pięć metrów na naszą połowę i dostaje podanie (działo się to tuż przy linii bocznej gdzie znajdował się sędzia), wszyscy stanęli  będąc pewnym spalonego, ale cóż za zdziwienie sędzia boczny nawet nie reaguje.  Stracone ostatnie dwie bramki nie miały wpływu na wskazania zwycięzcy tego spotkania, ale skompromitowały sędziego bocznego i zarazem popsuły wizerunek arbitra głównego Rurańskiego, który jest uważany za jednego z najlepszych w okręgówce.

Miejmy nadzieję, że ta bolesna porażka wpłynie mobilizująco na naszych zawodników i za tydzień pokażą charakter w wyjazdowym spotkaniu z Kryształem Stronie Śląskie.