Jublieusz 65-lecia

• autor: szkocki17, 2012-07-31 23:05

W sobotę w Bystrzycy Górnej było wielkie święto piłkarskie, a wszystko za sprawą obchodów 65-lecia istnienia klubu sportowego.

Uroczystość rozpoczęła się od otwarcia obiektu po modernizacji. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali zaproszeni goście; wójt gminy Teresa Mazurek, prezes Klubu LKS Bystrzyca Górna Jacek Knapik, radny Janusz Maruda i sołtys wsi Beata Szyszka. Obiekt poświęcił proboszcz miejscowej parafii ks. Wiesław Mróz.

Gdyby nie dotacje unijne na wiele rzeczy nie byłoby nas stać, a tak możemy inwestować na różnych płaszczyznach: od infrastruktury po kulturę, dzięki czemu standard i jakość życia mieszkańców naszej gminy z każdym rokiem znacząco się poprawia. Cieszę się, że właśnie w Bystrzycy Górnej, gdzie od wielu lat działa i odnosi sukcesy drużyna sportowa możemy oddać do użytku komfortowe zaplecze sportowe. Życzę mieszkańcom, a szczególnie sportowcom, aby tu w Bystrzycy Górnej wiele dobrego się działo. Pragnę w tym miejscu wyrazić serdeczne podziękowania władzom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego za okazane wsparcie finansowe, które kieruję na ręce obecnego dzisiaj dyrektora departamentu Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Pawła Czyszczonia – mówiła wójt gminy T. Mazurek.
Z okazji 65.lecia działalności LKS Bystrzyca Górna Wójt gminy złożyła również gratulacje. Działalność Klubu stanowi doskonałą formę oddziaływań wychowawczych i stwarza możliwość rozwijania talentów sportowych. Życzę wytrwałości, kolejnych sukcesów, a także powodzenia w dalszym zapisywaniu kart historii sportu w gminie Świdnica. Na koniec muszę dodać że jestem z Was dumna.

W rozwinięciu możecie państwo przeczytać o przebiegu imprezy, rozegranych meczach i wręczonych odznaczeniach.

Wiele emocji dostarczył towarzyski mecz piłki nożnej jaki na płycie boiska w Bystrzycy Górnej rozegrali przedstawiciele gminy Świdnica kontra działacze sportowi Klubu. Drużynę gminy,  tworzyli radni, pracownicy Urzędu oraz jednostek organizacyjnych, gościnnie wystąpił dobrze znany wszystkim były piłkarz min. Polonii Warszawa- Jarosław Lato. Tropikalny upał jaki w tym dniu towarzyszył obchodom nie odebrał sił zawodnikom. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gości – gminy Świdnica – 8:0.
Gospodarze wystąpili w składzie: Rafał Starzak, Paulina Leśniak, Sebastian Cech, Jacek Knapik, Wojtek Seweryn, Robert Adamczyk, Marcin Karaś, Jarek Niedziałkowski, Marek Adamczyk, Marek Somala, Mietek Kowalczyk, Andrzej Stankiewicz, Kazik Peczyński, Wiesiek Szyszka i Zbyszek Siwak.

Podczas jubileuszowych obchodów 65. lecia LKS Bystrzyca Górna zostały przyznane nagrody i odznaczenia.

Złota Honorowa odznaka OZPN - Pośmiertna

Przemysław Knapik

Honorowy członek LKS Bystrzyca Górna

Mieczysław Somala, Henryk Kończak i Janusz Maruda

Specjalną statuetkę,  prezes Jacek Knapik wręczył największemu i najwierniejszemu kibicowi bystrzyckiej drużyny, jakim jest niewątpliwie Przemek Witoszyński. I jak mówił sam prezes Klubu, nawet krytyczne opinie ze strony naszych kibiców, a szczególnie Przemka, są dla nas cenne, bowiem dają nam motywację do jeszcze lepszej gry.

Ważnym punktem sobotnich obchodów był mecz Old Boys Zagłębia Lubin z LKS-em Bystrzyca Górna. Z tej okazji w Bystrzycy Górnej zjawili się zarówno przedstawiciele klubu Zagłębia Lubin wraz z maskotką Krecikiem, jak i fanatycy Zagłębia z Lubina oraz ze Świdnicy. Podczas meczu nie obeszło się bez głośnego dopingu z obu stron. Ostatecznie Zagłębie pokonuje gospodarzy 6:4.  Bramki dla Bystrzycy strzelili: Romek Fiałkowski 2, Łukasz Krystyniak i Bodan Sajdak.

W składzie Zagłębia pojawili się starzy wyjadacze ligowych boisk tacy jak: Franciszek Machej, Krzysztof Zelma, Sławomir Wakowski, Czesław Jaszkaluk, Tadeusz Wiśniewski, Ireneusz Klamer, Marcin Ciliński, Janusz Kubot, Enkeleid Dobi,  Henryk Głowacki, Bogdan Pisz, Eugieniusz Stańko, Daniel Kwiatkowski, Tomasz Tomasiewicz i Jerzy Korzwiniak.

Oldboje Bystrzycy wystąpili w składzie: na bramce prezes DZPN Andrzej Padewski, w ataku prezes OZPN Dariusz Stachurski, prezes LKS Bystrzyca Górna Jacek Knapik, Marek Somala, Grzesiek Klemiński, Zenek Szyszka, Marek Adamczyk, Wiesiek Szyszka, Romek Fiałkowski, Maksym Niedziałkowski, Paweł Michalski, Bogdan Sajdak, Rafał Łazarczyk, Łukasz Krystyniak, Jan Żbik i Franciszek Jasielski.

Dużą popularnością cieszyła się maskotka Zagłębia Lubin, czyli Krecik, z którym wiele osób robiło sobie zdjęcia.
Sporym zainteresowaniem cieszyły się również konkursy dla dzieci zorganizowane przez klub Zagłębie Lubin. Dzieci w różnych zabawach mogły wygrać nagrody związane właśnie z Zagłębiem. Był sprint pomiędzy pachołkami z piłką na czas, był konkurs rysunkowy oraz strzały na bramkę. W rolę bramkarza wcielił się oczywiście Krecik. Każde dziecko dostało jakąś nagrodę: breloczki, balony, smycze, szaliki, wszystko w barwach Zagłębia.

Całą uroczystość na koniec uświetnił występ zespołu STOKROTKI.

Wieczorem nad stadionem w Bystrzycy Górnej rozpętała się burza, która pokrzyżowała trochę plany. Przewidziana była zabawa taneczna do białego rana przy muzyce zespołu RICK SPENS, niestety ulewa zalała sprzęt muzykom, którzy musieli zrezygnować z występu. Organizatorzy szybko zorganizowali sprzęt muzyczny, przy którym zatwardziali biesiadnicy w strugach deszczu, bawili się do prawie do samego rana.

Zdjęcia TUTAJ

• czytano: [1986]

autor: ~Prezes 2012-08-01 08:10:23

avatar Prosimy o przesyłanie ciekawych fotek z imprezy za co zgóry Dziekujemy