statystyki szczegółowe

Aktualności

MKS Szczawno za silne

• autor: szkocki17, 2011-09-04 21:00

W czwartej kolejce ligowej LKS Bystrzyca Górna, nie sprostał na swoim stadionie drużynie MKS Szczawno Zdrój, przegrywając 0:3.

Widzów około 200.

Opis meczu w rozwinięciu.

Wynik meczu nie jest zbyt sprawiedliwy dla LKS Bystrzyca, przegrana 0:3 jest zbyt surową karą. MKS Szczawno Zdrój na pewno było zespołem lepszym, zasłużyło na zwycięstwo jedną bramką, może dwoma. W pierwszej połowie goście dłużej utrzymywali się przy piłce, długo rozgrywali akcje w obronie, mozolnie przesuwając się do przodu. Gra toczyła się przeważnie w środku boiska, a sytuacji podbramkowych z jednej, jak i z drugiej strony, było jak na lekarstwo. Co prawda Szczawno strzeliło gola, ale zawodnik gości był na dwu metrowym spalonym.

Druga połowa przebiegała w podobnej scenerii, dużo walki w środku boiska z której niewiele wynikało, aż przyszła 68 minuta gry. Akcję przeprowadzili zawodnicy MKS Szczawno, pozornie niegroźna wrzutka w pole karne, zawodnik gości wygrywa pojedynek główkowy z Łukaszem Somalą. Lekki strzał, tak zwana "taśka", wpada do siatki obok zdezorientowanego Krzyśka Bielaka. W 75 minucie błąd popełnia Bielak, wypuszcza piłkę z rąk, a napastnik ze Szczawna z bliskiej odległości podwyższa na 2:0. Bystrzyca nie mając nic do stracenia rzuca się do przodu do odrabiania strat. W 80 minucie goście przeprowadzają zabójczą kontrę podwyższając wynik na 3:0.  Mimo starań piłkarzy z Bystrzycy na strzelenie gola,  wynik do końca meczu nie uległ zmianie.